Ідеальна шкіра: у чому секрет?

Ідеальна шкіра: у чому секрет?

Адже родимки, зморшки, пігментні плями і навіть висипання на шкірі з'являються не просто так. Вони – вісники, які багато що розповідають про деякі приховані хвороби, про наявність яких людина навіть не підозрювала. Тому, без перебільшення, можна сказати, що обличчя - дзеркало, що відображає стан нашого організму.

Які сигнали надсилає нам шкіра і як їх розшифрувати, розповість досвідчений косметолог «Студії молодості» Олександра Пєнова.

Карта висипів на обличчі: який орган страждає?

Зона шиї. Регулярні появи висипів у зоні шиї та нижній частині обличчя вказують на можливі гормональні збої в організмі. Це може бути пов'язане зі стресами, вживанням протизаплідних засобів, менструацією.

Зона підборіддя. Часті висипання на шкірі у зоні підборіддя можуть демонструвати наявність проблем із органами малого тазу. Обов'язково зверніться за консультацією до профільного лікаря, так це загрожує порушеннями роботи сечостатевої та репродуктивної систем.

Вилиці, віскі та щоки. Висипання у цих областях нерідко викликані за рахунок проблем із підшлунковою залозою, печінкою, а також жовчним міхуром. Прищі можуть бути як нечисленними та рідкісними, так і проявлятися у вигляді глибоких запалень.

На вилицях, щоках та скронях висипання зрідка можуть з'явитися і без наявності якоїсь патології в організмі. Це може бути реакція на надмірне вживання солодощів, гострої, жирної чи копченої їжі, кави.

Ніс. Висипання на носі найчастіше не пов'язані з наявністю проблем якогось окремого внутрішнього органу. Справа в тому, що на носі розташовано більше пір, тому через активну роботу сальних залоз прищиків та запалень з'являється більше саме в цій зоні.

Щоб зменшити кількість висипань на носі, достатньо правильно доглядати та очищати шкіру в цій галузі. Якщо ж прищики, все ж таки, з'явилися, не засмучуйтеся. Просто вважайте, що у вас хтось закохався… А правда це чи ні, не так вже й важливо!

Лоб. Якщо висипання локалізуються в зоні чола, це може означати наявність проблем із травною системою та кишечником.

Косметологічні процедури при висипаннях

Висипання, спровоковані на гормональному ґрунті, не рекомендується усувати за допомогою чищення обличчя, оскільки процедура може ще більше посилити проблему.

Якщо ж прищі з'являються через наявність демодекозу (шкірного захворювання, викликаного кліщем демодексом), можна вдатися до апаратних процедур, наприклад, термоліфтингу. Процедура спрямована на збереження тургору та еластичності шкірних покривів.

Як боротися із висипаннями?

З висипаннями, які виникли через проблеми зі шлунково-кишковим трактом, можна боротися із застосуванням очисних процедур. Щоб прибрати наслідки висипань, додатково слід дотримуватися порад косметолога.

Процес лікування, на жаль, протікатиме складніше, якщо прищі – «плоди» захворювань гормональної системи. Поверхневе запалення можна прибрати за допомогою пілінгів та заспокійливих масок. Однак справжніх причин проблеми ці процедури не вирішать, і висипання незабаром дадуть себе знати знову. У цьому випадку обов'язково потрібно звернутися до ендокринолога (або гінеколога-ендокринолога).

Вирішення проблеми висипів – це завжди злагоджена спільна робота дерматолога та косметолога. Дерматолог проведе первинну діагностику та за необхідності дасть направлення для проходження відповідного обстеження у профільного фахівця. Косметолог – проконсультує у питаннях естетики шкіри обличчя.

Будьте трепетні до свого здоров'я, стежте за своїм раціоном і проводьте більше часу на свіжому повітрі, і тоді висипання ніколи не знайдуть для себе затишного притулку на вашому обличчі!