Холестерин та серцево-судинні захворювання. Чим може допомогти кокосове масло?

Холестерин та серцево-судинні захворювання. Чим може допомогти кокосове масло?

Довгі ланцюжки жирних кислот (ДЛЖК). Кокосова олія, на відміну від інших видів олій, не містить довгих ланцюжків жирних кислот.

Чим небезпечні ДЛЖК?

Організм не може повноцінно засвоїти ДЛЖК, оскільки вони не розщеплюються під впливом ферментів і не руйнуються при пережовуванні їжі. Відповідно, ці компоненти тяжкі для засвоєння організмом. В результаті цього наноситься найбільша шкода судинній системі: твердіють судини, виникають тріщини, що заповнюються холестериновими бляшками. Останні блокують кровоносні судини.

Згодом це може призвести до підвищення рівня ліпопротеїнів низької щільності, розвитку хвороб серця, підвищеного тиску та інсульту. Далі жирні кислоти осідають у внутрішніх органах, обволікаючи клітини організму: прогресують захворювання щитовидної залози, розвивається цукровий діабет, ожиріння та інші хвороби.

Середні ланцюги жирних кислот (СЛЖК). У кокосовому маслі у великій кількості містяться СЦЖК (близько 63%), а також лауринова кислота, що нейтралізує ДЛЖК. Цей тип жирних кислот легко розщеплюються ферментами та добре засвоюються організмом. СЛЖК не засмічують кровоносні судини, сприяють поліпшенню роботи печінки, легко перетворюючись на енергію.

Олія кокосу у своєму складі має безліч корисних речовин, які допомагають у виробленні ліпопротеїнів високої щільності, сприяють зниженню ваги, очищають та роблять більш еластичними кровоносні судини.

Всі олії та жири тваринного та рослинного походження включають 3 типи жирних кислот:

  • насичені (характеризуються щільною молекулою, немає зазорів і просвітів, пропускають повітря, світло і тіло);
  • мононенасичені (мають вільні подвійні молекули, негативний вплив на організм яких виражається в накопиченні в організмі людини транс-жирів);
  • поліненасичені (мають цілі групи подвійних молекул, що провокують накопичення в організмі транс-жирів та вільних радикалів).

Вільні радикали завдають величезної шкоди організму, руйнуючи молекулярні зв'язки. Як результат це провокує розвиток таких хронічних хвороб, як катаракта, хвороба Альцгеймера, ішемічна хвороба серця, діабет, підвищений кров'яний тиск, онкологія та інших. Крім того, вільні радикали викликають передчасну появу зморшок.

Транс-жири дуже важкі для засвоєння та розщеплення, через що вони відкладаються в різних органах і накопичуються в кровоносних судинах. В наслідок це призводить до утворення вільних радикалів. Транс-жири - основний фактор ризику для розвитку серцево-судинних захворювань.

Найбільше трансжирів міститься в чіпсах, фаст-фуді (картоплі фрі, гамбургерах і т.д.), розпушувачах і маргарині, а також у кавових вершках.

Натуральна кокосова олія - ​​це єдина олія, що включає в своєму складі 92% насичених жирних кислот і не містить холестерину. Тобто продукт не допускає утворення транс-жирів та вільних радикалів.

Олія кокоса відрізняється великим терміном придатності, оскільки стійка до руйнування під впливом повітря, світла та теплової обробки. Плюс до всього воно містить масу антиоксидантів. Це одна з кращих олій, дарованих природою, для відновлення та збереження здоров'я.

Лауринова кислота та СЛЖК продовжують життя та зберігають молодість. Лауринова кислота вбиває найпростіших, грибки, віруси та бактерії.

У кокосовому маслі холодного віджиму міститься лауринова кислота, аналогічна тій, що є в материнському молоці. Остання захищає дітей віком до півроку, коли імунна система немовляти ще не сформувалася. Завдяки вживанню кокосової олії у материнському молоці можна підвищити рівень лауринової кислоти з 3% до 18%.

Якщо ви бажаєте купити натуральну кокосову олію, Ви можете звернутися в Студію молодості.

Детальніше про рекомендації щодо застосування та лікування кокосовим маслом пропонуємо вам ознайомитись у нашій наступній статті.