А ви хочете, щоб ваша фігура збереглася після вагітності та пологів? Поради для ефектних матусь

А ви хочете, щоб ваша фігура збереглася після вагітності та пологів? Поради для ефектних матусь

«Чи приваблива я, як і раніше, для свого чоловіка?», «Чи гарна я?..» – ці та інші питання щодо свого зовнішнього вигляду нерідко закрадаються в голови вагітних. Не варто сумніватися у своїй жіночій чарівності, перебуваючи в положенні. Ви, безперечно, виглядаєте мило, прекрасно та сексуально!

У період вагітності та грудного годування організм жінки працює в особливому режимі. У цій статті ви знайдете слушні поради професійного масажиста та майстра естетики тіла про те, як правильно доглядати тіло під час вагітності та в період лактації, як запобігти небажаним наслідкам після вагітності та як відновити фігуру після пологів.

Розглянемо догляд за тілом:

– під час вагітності;

– у період лактації;

– у період відновлення (постлактаційний період).

Вагітність

Вагітність – це приємний, але все ж таки стрес для жіночого тіла. Адже відбувається повна перебудова організму та спостерігається колосальний гормональний сплеск.

У період вагітності кожна майбутня мама стикається з низкою косметологічних проблем:

- стрії (розтяжки);

- Набряклість;

- Проблеми зі шкірою.

Розтяжки або стрії можуть з'явитися у III триместрі вагітності, коли відзначається інтенсивне зростання плода. Гормональна система жінки функціонує у період за принципом першорядності підтримки життєздатності дитини.

Тому всі необхідні вітаміни та мікроелементи, перш за все, йдуть на розвиток та зростання малюка. Внаслідок цього відбувається уповільнення синтезу колагену, що забезпечує еластичність та пружність шкіри.

У перші два триместри вагітності тілу жінки для запобігання утворенню розтяжок потрібне проведення процедур, що підготують шкіру до майбутніх природних розтягувань (зволоження та живлення зон, що найбільш схильні до розтяжок), а також м'які пілінги та скраби.

Зони підвищеної уваги:

- груди;

– стегна;

– живіт.

Щоб уникнути появи розтяжок.

Рекомендується використовувати колагеновмісні засоби: креми для тіла та обличчя, косметичне молочко. Крім того, майстри естетики тіла радять обов'язково застосовувати засоби, що містять вітамін Е (він сприяє виробленню колагену). У великій кількості «вітамін молодості», як у народі називають вітамін Е, міститься в оливковій олії, олії лаванди та какао.

Набряклість – перший крок до розвитку целюліту. Для запобігання утворенню целюліту під час вагітності рекомендується:

– проходження курсу спеціального пренатального масажу (методика включає елементи лімфодренажу);

- використання спеціальних панчох та гольфів для вагітних, які стимулюють відтік венозної крові від нижніх кінцівок;

- Застосування кремів, що стимулюють відтік рідини (крем на основі кінського каштану та ін).

Проблеми зі шкірою. Оскільки в період вагітності змінюється гормональне тло, може виникати сухість шкіри. Вона стає менш еластичною, стоншується. Нерідко з'являються пігментні плями. Щоб усунути ці проблеми, вагітним показані поживні та зволожуючі маски, пілінги, масаж.

Які фізичні навантаження є корисними під час вагітності?

Вагітність – це привід повністю відмовитися від фізичних навантажень. Навпаки, вони повинні мати місце у щоденному графіку майбутньої мами. Йога, аквафітнес та аквааеробіка для вагітних благотворно впливають на загальний стан жінки в період очікування малюка. До того ж, існують спеціальні дихальні вправи, що мають стимулювати роботу діафрагми, тим самим, готуючи вагітну до майбутніх пологів.

Щоб зберегти красу грудей, ще під час вагітності фахівці радять скористатися ліфтинговим кремом. Також існують спеціальні лінії білизни для тих, хто нещодавно народив, та майбутніх мам. Носіння такої білизни (спеціальні бюстгальтери тощо) сприяє збереженню та якнайшвидшому відновленню фігури.

Вагітним, до всього іншого, потрібні релакс-процедури для нормалізації психологічного фону: психотерапія, аромамасаж із застосуванням різних олій, релаксуючий масаж.

Під час вагітності не рекомендується.

Косметологічні процедури повинні максимально виключати стресові фактори для мами та майбутньої дитини. Варто враховувати, що у вагітної жінки може знизитись поріг чутливості шкіри, виникати алергічні реакції. Тому під час вагітності протипоказано застосування силових масажів, мезотерапії, теплових обгортань, використання концентратів з антицелюлітним ефектом, які мають судинозвужувальні властивості.

Програми догляду за тілом вагітної жінки (косметологічні процедури, масажі) підбираються досвідченим кваліфікованим спеціалістом в індивідуальному порядку.

ПЕРІОД ЛАКТАЦІЇ

У період грудного годування дитини більшість відновлювальних процедур під забороною. Так як під час фізичних навантажень у кров потрапляють токсини, які можуть потрапити в організм малюка з молоком матері.

У період лактації з косметологічних процедур можна вдатися до пілінгів, скрабів, масажу (легкий погладжуючий, з лімфодренажем),

муляції (для підтримки тонусу м'язів). З огляду на протипоказаність інтенсивних фізичних навантажень годуючим можуть запропонувати косметологічний бандаж. Процедура добре приводить до норми м'язову та дренажну системи. Мезотерапія не рекомендується застосовувати.

Відновлення грудей

Процедури відновлення грудей можна починати ще в період годування груддю і продовжити подальше проведення відновлювальних заходів після закінчення лактації.

Для початку рекомендується проводити гідромасаж теплою водою (в домашніх умовах його можна робити за допомогою душу, роблячи за годинниковою стрілкою масаж грудей струменем теплої води). Бюстгальтер має бути зручним, добре підтримувати груди. І по завершенню лактації, і в період годування обов'язково потрібно скористатися ліфтинговими кремами від розтяжок.

ПЕРІОД ВІДНОВЛЕННЯ

Після закінчення годування малюка грудьми основне завдання кожної мами – підтягнути фігуру та скинути зайву вагу. Період відновлення – час для інтенсивних фізичних навантажень у спортзалі.

Після лактації для відновлення можна застосовувати мезотерапію. Для стимуляції спалювання та виведення жирів у проблемні зони вводяться спеціальні мезококтейлі. Завершальним етапом відновлення фігури у постлактаційний період виступає фітнес-масаж. Техніка спрямована на стимуляцію роботи м'язів, сприяє підтяжці шкіри.

Автор: косметолог Студії молодості Пєнова Олександра.